Про УСІ

Українська стратегічна ініціатива – це платформа, яка об’єднує політиків, експертів, аналітиків, журналістів, громадських діячів заради спільної мети – підвищення рівня національної безпеки України. Візією є суверенна,соборна, демократична,процвітаюча  українська держава, яка займає гідне місце в євроатлантичному просторі.

Метою діяльності організації є участь в розробці та ухваленні рішень по широкому спектру питань національної безпеки для посилення обороноздатності України, реформування сектору національної безпеки та оборони до стандартів НАТО та сприяння якнайшвидшій інтеграції України в євроатлантичні безпекові структури.

Ключовими завданнями та цілями організації є:

 • Реформування сектору оборони та безпеки:
  • Реформа Служби безпеки України згідно до положень закону про Національну безпеку і оборону. Приведення діяльності Служби безпеки України до стандартів НАТО.
  • Реформування розвідувальних органів. Прийняття нового законодавства, яке регулюватиме діяльність розвідки України; забезпечуватиме цю діяльність відповідними ресурсами; розширюватиме права та можливості розвідки; приведення діяльності розвідки до стандартів НАТО.
  • Реформування військово-промислової політики та оборонно-промислового комплексу. Формування окремого центрального органу виконавчої влади по цьому питанні.
  • Приведення Збройних сил України до стандартів НАТО.
 • Посилення парламентського контролю за діяльністю спеціальних служб відповідно до закону про Національну безпеку і оборону та євроатлантичних стандартів.
 • Енергетична безпека – повна диверсифікація в питанні отримання енергетичних ресурсів, зведення долі РФ в цьому секторі до мінімуму. Деолігархізація енергетичного сектору України.
 • Інформаційна безпека – вироблення дієвих методів протистояння інформаційній кампанії РФ проти України. Розробка наступальної інформаційної політики України. Формування єдиного інформаційного простору України. Деолігархізація та деколонізація інформаційного простору України.
 • Просування інтересів України на зовнішньополітичній арені; участь в конференціях, семінарах з питань безпеки та оборони, які організовують партнери України. Двосторонні зустрічі із представниками країн-партнерів, які відповідальні за формування політики безпеки.