Історія і місія

Історія «Української стратегічної ініціативи» – засновники організації протягом останніх років активно займались питаннями посилення національної безпеки України. Зокрема:

Організація зустрічі керівництва Американської Ради з питань зовнішньої політики (AFPC) із представниками української влади та громадськими активістами Сходу України в Харкові (жовтень 2015 року).

Сприяння та організація візиту Тома Ріджа (колишній міністр національної безпеки США) та делегації Американської Ради з Питань Зовнішньої Політики (American Foreign Policy Council, APFC) до України (6-12 листопада 2017 року).

 • Відбулася низка зустрічей делегації з українськими урядовцями, серед яких: Олександр Турчинов, Валерій Кондратюк, Андрій Парубій, Арсен Аваков, Анатолій Матіос, Ірина Фріз, Ростислав Павленко, Сергій Пашинський, Уляна Супрун, Оксана Сироїд, Володимир В’ятрович. Головна тема всіх зустрічей – безпека України в умовах російської агресії.

✓Участь в Конференції “Діалог про Безпеку США-Україна. Забезпечення Суверенітету України: дорога в майбутнє» (лютий 2017 року).

 • Організовано Українським конгресовим комітетом Америки, Центром відносин США – Україна, Радою зовнішньої політики США. В конференції беруть участь конгресмена та сенатори, експерти провідних провідних аналітичних центрів, представники нової американської влади. З українського боку – міністр закордонних справ Павло Клімкін, посол Валерій Чалий, депутати від різних фракцій парламенту, зокрема А.Левус.

Участь в заходах в рамках «Українські дні» у Вашингтоні (10-12 жовтня 2017 року).

 • Цей захід є найбільшою подією української громади в США та організований для просування інтересів України в американському Конгресі. Головними темами обговорення були: ситуація в східноєвропейському регіоні, яка склалась після агресії РФ проти України; роль та місце України в стабільності та безпеці регіону. Крім того, обговорювалась внутрішньополітична ситуація в Україні – просування реформ, роль парламенту в політичному процесі.
 • Участь в заходах взяли – народний депутат А.Левус; керівник Фундації “Вільні люди” Інна Левус; застпуник голови проводу «Вільні люди» Сергій Кузан; голова РУДОС (Рада українських державницьких організацій світу) Борис Потапенко.

Участь у ІХ міжнародній конференції “Американсько-український безпековий діалог: визначення пріоритетів безпеки України” у Вашингтоні (березень 2018).

 • На конференції виступили народні депутати А.Левус та С.Висоцький.
 • Також учасниками конференції стали також посол України в США Валерій Чалий, заступник Голови ВРУ Оксана Сироїд, генеральний секретар Світового Конгресу Українців Степан Романів, президент Українського Конґресового Комітету Америки Андрій Футей, президент Jamestown Foundation Глен Говард, британський військовий експерт, полковник Глен Грант та інші експерти, наукові співробітники провідних інститутів та аналітичних центрів.

Організація візитів делегації Американської Ради з Питань Зовнішньої Політики (American Foreign Policy Council, APFC)* та Фундації «Спадщина» (Heritage Foundation)* до України (7-14 червня 2017 року; 1-7 квітня 2018 року).

 • Мета – оцінити реальність, з якою стикається Україна в контексті гібридної агресії РФ.
 • Відбулись зустрічі з представниками української влади: прем’єр-міністром, іншими міністрами, вищими посадовими особами, членами парламенту, спікерами та іншими.

Участь в Міжнародній конференції спікерів парламентів України, Польщі, Грузії, Литви й Молдови за участі Конгресу США (27 червня 2018 року).

  • Конференція відбувалась у Вашингтоні. Обговорювались питання протидії «Північному потоку – 2» та гібридній агресії Кремля.
  • Крім того також були проведені зустрічі з високими посадовцями Конгресу, Пентагону та Державного департаменту СШ.
  • Участь в конференції взяв народний депутат А.Левус, голова Верховної ради України А.Парубій.

Організації місії в Гельсінкі під час зустрічі Президентів Трампа та Путіна на підтримку українсько-американських відносин та інформування світової спільноти про злочини Путіна та загрозу всьому вільному світу (15-16 липня 2018 року);

 • Активісти поширили відкритий лист до Президента США, закликаючи продовжувати підтримку України в боротьбі з російською агресією.

Участь в розробці та прийняття законів про деокупацію Донбасу (2017 рік) та національну безпеку та оборону (2017-2018 рр.). До процесу напрацювання правок, лобіювання їх затвердження в парламенті, узгодження із західними партнерами із США, ЄС та НАТО принципових положень законопроекту активно були залучені народні депутати України А.Левус та С.Висоцький, ряд експертів та громадських діячів.