“Необхідність реформування ОПК, СБУ та створення парламентського комітету нагляду над сектором безпеки та оборони є важливими для нашої політики євроатлантичної інтеграції ” – Андрій Левус

7 вересня  на Комітеті з питань національної оборони обговорювалась ініціатива Президента України П. Порошенка про закріплення курсу на євроатлантичну інтеграцію в Конституції України. Вона була підтримана, незважаючи на її можливі політичні мотиви. Перед 2019 роком ми повинні юридично убезпечити країну від можливої зміни курсу, якщо до влади, прийдуть проросійські політики. Внесення євроатлантичного курсу України в Конституцію, це механізм, який дозволить заблокувати можливий зовнішньополітичний розворот.

“Не лише зміни до Конституції є важливими для нашої політики євроатлантичної інтеграції, а  і необхідність реформування оборонно-промислового комплексу, Служби безпеки України та створення парламентського комітету нагляду над сектором безпеки та оборони.

ЇЇ, політику, потрібно наповнювати реальним, практичним змістом. Вчора на засідання Комітету я коротко відзначив ключові питання із сфери національної безпеки, які потребують докорінного реформування. Ця потреба визначена законом про Національну безпеку і оборону. І зробити це потрібно ще за каденції цього парламенту. Отже:
1. Створити окремий парламентський комітет контролю над органами безпеки і оборони, зокрема спеціальними службами та розвідкою. Це чітка вимога закону про Нацбезпеку.
2. Запровадити прозорість державного оборонного замовлення.
3. Проведення структурної реформи оборонно-промислового комплексу. Для цього необхідно створити центральний орган виконавчої влади, який відповідатиме за військово-промисловий комплекс, формувати оборонне замовлення. Це зменшить корупційні ризики, гарантуватиме прозорість в оборонному замовленні.
4. І звичайно – комплексна реформа СБУ. Спецслужба повинна бути позбавлена невластивих їй функцій і зосередитись на контррозвідці, захистом національних інтересів та антитерором” – говорить один із засновників Української Стратегічної ініціативи Андрій Левус.

Якщо парламент, Президент та уряд підуть цим шляхом, коли не лише внесення змін до Конституції, а й практичними законами наповниться євроатлантичний курс України, тоді чітко продемонструємо усім, що зупинки та розвороту не буде.